Technisch Blok 9 maart 2015 (20:30 - 21:00)
Aanwezig namens | Naam |
---|---|
Burgerbelang | E. van Beek - van Heerde en M.G.S. Siemes |
SP | E. Müller en H.M.H. Giesen |
D66 | A.S.R. Dijk |
PvdA | F.J.G.M. Manders |
GroenLinks | G.V.C. Boldewijn |
Stadspartij | C.R.L. van Toor |
VVD | W.P. van Stockum |
CDA | A.R. Nijenhuis en K.M. Warmoltz |
ChristenUnie | R.A. Klein Bennink |
BewustZW |
- Portefeuillehouder(s)
- O Bosch, C Pennings-Hanemaaijer, P Withagen
- Ondersteuners
- K.G. Kamphuis
- Pers
- nee
- Publiek
- 13 personen
Verslag van de vergadering
1. Opening
De voorzitter opent de vergadering en heet iedereen welkom, met name de gasten uit Brummen.
2. Algemeen spreekrecht
Er hebben zich geen insprekers aangemeld.
3. Actieve informatievoorziening
College:
a. Het communicatieplan komt twee weken later dan aangekondigd, omdat er deze week nog gesprekken plaatsvinden met wijkbewoners. Het plan komt voor het forum ter inzage op 7 april.
b. Morgenavond is er in de Hanzehof een gratis voorstelling over armoedebeleid. Iedereen is van harte welkom.
c. De opbrengst van de reclamebelasting op industrieterreinen blijkt tegen te vallen. Naar de oorzaak daarvan wordt nu onderzoek gepleegd. Het college zal op 7 april nader informatie verstrekken.
4. Aankondiging moties en amendementen
--
5. Toezeggingenlijsten
a. Toezeggingenlijst Forum 9 maart 2015
--
b. Toezeggingenlijst Raad 9 maart 2015
Stadspartij: Wanneer komt het college met informatie op toezegging 2014-13?
College: voor 7 april 2015.
6. Vermoedelijke hamerstukken
6a. GGD NOG: Uitgangspuntennota 2016 en bestuursagenda 2014-2018
GroenLinks: Er wordt wederom gekort. De efficiencyslag is al gemaakt. Is een verder terugdringen van de uitgaven wel mogelijk nu de GGD een belangrijke taak is toegedicht in het kader van preventie?
PvdA: Hoe is het gesteld met de managementslaag; wordt voldaan aan de Balkenende-norm?
College: Het klopt dat er al eerder een bezuiniging is doorgevoerd. De raad heeft echter besloten nog eens 5% te korten. Dat is in de zienswijze verwoord. De GGD heeft al aangegeven dat bezuinigingen niet meer in efficiency of management gevonden kunnen worden. De GGD houdt zich aan de Balkenende-norm. Daarom vraagt het college nu om voorstellen van de GGD. Wanneer die vraag beantwoord is, kunnen we bezien wat wenselijk is. Overigens is het ook mogelijk al voordat het antwoord van de GGD komt intern met de raad te bespreken wat de betekenis van de GGD voor de gemeente is.
Advies: Voorstel kan door als hamerstuk naar de raad.
6b. Overdracht ondergrondse afvalcontainers aan Circulus-Berkel B.V.
SP: Er moeten al veel containers worden vervangen. Is dat niet snel en moet de gemeente die vervanging betalen? Zijn er gevolgen voor de afvalstoffenheffing? Waar eindigt de verschuiving van verantwoordelijkheden?
College: Of het snel is dat containers aan vervanging toe zijn, kan het college niet zeggen. De kosten komen ten laste van Circulus-Berkel B.V. De gevolgen voor de afvalstoffenheffing zijn nihil. Feitelijk is er van verschuiving van verantwoordelijkheden nauwelijks sprake. De praktijk is tot op heden dat Circulus-Berkel B.V. aangeeft dat onderhoud of vervanging nodig is en dat werk ook uitvoert, maar pas na instemming van de gemeente. Door het nu helemaal bij Circulus-Berkel B.V. neer te leggen werkt het efficiënter.
Advies: Voorstel kan door als hamerstuk naar de raad.
6c. Wijziging verordening clientenparticipatie Particpatiewet en Wet sociale werkvoorziening 2015 (1e wijziging)
Geen opmerkingen.
Advies: Voorstel kan door als hamerstuk naar de raad.
7. Lijst ingekomen stukken Raad 9 maart 2015
--
8. Lijst ter inzage liggende stukken Technisch Blok 9 maart 2015
SP:
05: Nieuwsbrief AZC: Zijn er nog veel reactie binnengekomen?
10: Memo ter afdoening van toezegging Forum 2014-06 “verordening paracommercie sportverenigingen: Ziet graag dat ook andere verenigingen, zoals scouting erbij betrokken worden.
College:
05: Het is het college nu niet bekend. Suggestie de vraag per mail rechtstreeks te stellen aan portefeuillehouder.
10: Ook scouting zal erbij betrokken worden.
9. Vaststellen forumverslag(en)
a. Forumverslag 09-02-2015
b. Forumverslag 12-02-2015
Verslagen worden ongewijzigd vastgesteld.
10. Sluiting
De voorzitter sluit de vergadering.
Gerelateerde links
Via onderstaande links kunt u meer informatie vinden over dit onderwerp.